Cover not available
Hodnocení knihy Náhled e-knihy:

PDF
Pro půjčování e-knih musíte být přihlášeni.
Jak si půjčit e-knihu?

Paměti krále Slunce : úvahy pro poučení dauphinovo /

Ačkoli se dauphin vládcem nestal (zemřel o čtyři roky dříve než jeho královský otec), zachované rady otce synovi představují zajímavý vhled do myšlení panovníka Francie v pohnuté době 17. století. Své výklady Ludvík XIV. koncipuje jednak jako otcovské rady a dále jako poučení zkušeného panovníka, kd...

Full description

Main Author: Ludvík XIV., francouzský král, 1638-1715
Other Authors: Pokorný, Martin, 1973-
Format: eBook
Language: Česky
Published: Praha : Prostor, 2007
Edition: V českém jazyce vyd. 1.
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Ačkoli se dauphin vládcem nestal (zemřel o čtyři roky dříve než jeho královský otec), zachované rady otce synovi představují zajímavý vhled do myšlení panovníka Francie v pohnuté době 17. století. Své výklady Ludvík XIV. koncipuje jednak jako otcovské rady a dále jako poučení zkušeného panovníka, kdy popisuje všechny důležité události, kterým musel jako vladař čelit a v řadě případů zopovědně hledat řešení složité situace. Prochází lety své vlády od r. 1661 do přítomnosti, kdy tyto paměti psal (r. 1668) a na konkrétních příkladech vysvětluje důvody svých panovnických rozhodnutí. Vytváří tak obraz nejvyššího zemského politika - panovníka z Boží milosti. - Doplněno soupisem české literatury od Ludvíku XIV.
Paměti určené Ludvíkem XIV. synu Ludvíkovi. Rady zkušeného politika, jak se stát zodpovědným panovníkem a dobrým správcem své země.
Item Description: Přeloženo z francouzštiny
Physical Description: 277 s. ; 21 cm
Bibliography: Obsahuje bibliografie a bibliografické odkazy
ISBN: 978-80-7260-176-9