Cover not available
Hodnocení knihy Náhled e-knihy:

PDF
Pro půjčování e-knih musíte být přihlášeni.
Jak si půjčit e-knihu?

Vampyrismus a Magia posthuma /

Historický přehled fenoménu vampyrismu v evropské kultuře ukazuje, s jakými nadpřirozenými nástrahami se museli naši předci vyrovnávat.

Main Author: Maiello, Giuseppe, 1962-
Other Authors: Schertz, Carl Ferdinand von, -1724., Borýsek, Martin, 1983-, Šmatlák, Josef, 1950-
Format: eBook
Language: Česky
Published: Praha : Epocha, 2014
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Historický přehled fenoménu vampyrismu v evropské kultuře ukazuje, s jakými nadpřirozenými nástrahami se museli naši předci vyrovnávat.
Kulturní fenomén vampyrismu, jak autor zjistil, se vyskytuje na všech kontinentech, a proto se vzhledem k šíři tématu zaměřil na evropské země. Zcela úmyslně se vyhnul literárním postavám vampýrů a upírů, včetně slavného hraběte Draculy, které stojí mimo folklorní tradice. V centru pozornosti se zde naopak nacházejí lidové pověry, zvyky a rituály svázané s vampýry-upíry, revenanty, vlkodlaky a morami, tedy nepokojnými dušemi mrtvých, které se i po smrti vrací mezi živé a škodí jim. Studie přináší také ukázky konkrétních historických zpráv, většinou ze 17. a 18. stol., o nálezech upířích hrobů. Práce je zajímavá mimojiné i tím, že autor se hlásí k české badatelské tradici v oblasti vampyrismu. V tomto druhém vydání je připojen text K. F. Schertze Magia posthuma.
Physical Description: 260 s., [2] s. obr. příl. : il., 1 mapa, portréty, faksim. ; 22 cm
Bibliography: Obsahuje bibliografii, bibliografické odkazy a rejstřík
ISBN: 978-80-7425-177-1