Horké i studené /

Klasická detektivka slavné dvojice amerických autorů. Zahradní večírek končí vraždou a klíč k ní leží ve složitých vztazích mezi aktéry večírku.

Main Author: Queen, Ellery
Other Authors: Neznal, Rudolf
Format: Book
Language: Česky
Published: Praha : Naše vojsko, 2013
Subjects:
Tags: Add Tag
No Tags, Be the first to tag this record!
Summary: Klasická detektivka slavné dvojice amerických autorů. Zahradní večírek končí vraždou a klíč k ní leží ve složitých vztazích mezi aktéry večírku.
Klasická detektivní zápletka se rozvine v předměstské čtvrti malého amerického města, kde v těsném sousedství žijí čtyři manželské páry. Po nepříliš vydařeném večírku je jedna z žen nalezena ve své ložnici probodnutá nožem na dopisy. Svým chováním poskytovala motiv k vraždě snad všem zúčastněným a když vyjde najevo, že její manžel vzápětí spáchal sebevraždu ve své kanceláři, zdá se, že vrah se tímto přiznal a případ je možno uzavřít. Jiná ze sousedek, všetečná a inteligentní Nancy, tomu ale nemůže uvěřit. A její pochybnosti sdílí i poručík Masters, mazaný kriminalista s matoucí vizáží obtloustlého klauna. Ten se pro klid svědomí i proti vůli svého nadřízeného rozhodne objasnit několik zdánlivě nepodstatných podrobností... Frederic Dannay a Manfred Lee, tvořící pod společným pseudonymem Ellery Queen, se tentokrát obešli bez stejnojmenného detektiva, zato napsali ukázkovou logickou detektivku anglického střihu, v níž dali čtenáři k dispozici všechny indicie a do posledních stránek jej udržují v napětí a pochybnostech.
Physical Description: 162 s. ; 19 cm
ISBN: 9788020613363